Проблемами екології стурбовані майже 90% українців

12 вересня, 14:36

За останні чотири роки в Україні збільшилося число людей, які помітили зміну клімату та парниковий ефект.

У серпні 2017 року переважна більшість українців (89%) вважали проблеми екології та стану навколишнього середовища актуальними для країни, причому на думку 44% українців ці проблеми в масштабах України вкрай актуальні, свідчать дані опитування Research & Branding Group.

Неактуальними проблеми екології і навколишнього середовища в Україні вважають лише 8% респондентів.

Андрій Товстиженко, DT.UA

У залежності від місцевості та регіону проживання стурбованість станом екології і навколишнього середовища більшою мірою характерна для жителів обласних центрів (93%) та Півдня України (94%).

Поганою і катастрофічною екологічну ситуацію у своїй місцевості вважають більше половини українців (57%), тоді як непоганою – тільки третина (34%). Якщо порівнювати з відповідями на аналогічне питання в лютому 2013 року, то число тих, хто оцінював екологічну ситуацію як критичну, зменшилася на 9%, а тих, хто вагається з оцінкою, збільшилась на 6%.

Андрій Товстиженко, DT.UA

Із запропонованого списку проблем екології і навколишнього середовища найбільш характерними для своєї місцевості жителі України назвали забруднення водойм (34%); забруднення атмосфери / загазованість (29%); скорочення лісів / парків / зелених зон (24%); погіршення здоров'я людей (23%); погану якість питної води (22%); антисанітарний стан території (17%); зміну клімату / парниковий ефект (15%) а також вплив хімічних речовин на продукти харчування (14%).

Андрій Товстиженко, DT.UA

У порівнянні з 2013 роком даний перелік залишився практично незмінним, за винятком того, що помітно скоротилася кількість українців, які назвали характерними для своєї місцевості погіршення здоров'я людей (на 11%) і антисанітарний стан територій (на 13%). При цьому на 8% збільшилася кількість тих, хто відзначили зміну клімату та парниковий ефект.

Дослідження проводилося компанією R&B 1-10 серпня 2017 року серед 1800 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.

Детальніше про перспективи Паризької кліматичної угоди після виходу з неї США читайте в матеріалі Івана Гайдуцького "Паризька кліматична угода: стратегія і кон'юнктура" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

© 1994–2017«Зеркало недели. Украина». Все права защищены.

https://dt.ua/UKRAINE/problemami-ekologiyi-sturbovani-mayzhe-90-ukrayinciv-253838_.html

 

Немає коментарів: